Imprint (2006) Masters of Horror 13 Banned!

imprint(miike)

Masters of Horror seeriat asus omal ajal näitama HBO Showtime kanalilt. Suurepärane, kui mõelda, et õudus pole tingimata peavool. HBO osalemine tähendas ka muuhulgas piiranguid näidatavale ehk siis mehi ei tohtinud eestvaates alasti näidata ja laps ei tohtinud lapsele kurja teha. Kõik nagu kompu, Miike täitis kenasti oma ülesande… ja HBO keelas esimese hooaja 13nda osa Imprint ikkagi ära. Nii, seda peab ju järelikult nägema oma silmaga. Esimesed 20min pidin igavuse kätte ära surema, nihelesin pidevalt ja mõtlesin, et selle Teleteatri nad siis ära keelasidki? Kas sellepärast, et Billy Drago näitlemine oli nii masendav? Aga, et see on Miike toodang ja Audition ka endiselt selgelt meeles, siis tuli jätkata. Ja ei läinudki kaua, üsna varsti maaliti deformeerunud näoga prostituudi loojutustamise käigus ekraanile selline graafiline piinamine, et pidin meenutama, kas ma olen midagi ligilähedast kunagi näinud, aga õnneks on mu mälu 7 sekundit ja midagi ei meenunud. HBO keskmistest asjapulkadest sain nüüd küll aru, neil tekkis oma telekanali peale mõeldes ilmselt selline tunne, et nende ülemused topivad neile nõelad igemesse, kui see asi peaks eetrisse jõudma.

imprint

Lugu ise pole Miike väljamõeldis, vaid Shimako Iwai poolt kirjutatud ning lisaks kirjutamisoskusel tõestab ta veel, et oskab mängida piinajat üleinimlikult võika naudinguga. Värvid, atmosfäär ja kostüümid on filmis kõik meisterklass, kuid see TV formaat häiris kohati üsna korralikult. Kui mõtet edasi liigutada, siis mis oleks saanud, kui Miike oleks selle teinud täispika mängufilmina? Olgu, seda ei tulnud, aga see kindlasti oli siiani tõsiselt õõvamaailma sisselõikav katsetus Miikelt, kelle One Missed Call oli omal ajal tõsine pettumus. Aga jah, lõpetuseks tuleb öelda, et see film polnud niivõrd õudne, kui lihtsalt tohutult  häiriv, küüneliha valuni küsitav vaatamine inimestele, kellel juba Freddy vaadates imelik hakkab.

IMDB

Advertisements

1 kommentaar

  1. I don’t know If I said it already but …Hey good stuff…keep up the good work! 🙂 I read a lot of blogs on a daily basis and for the most part, people lack substance but, I just wanted to make a quick comment to say I’m glad I found your blog. Thanks,)

    A definite great read..Jim Bean


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend