O’ Horten (2007)

horten

Norra filmist räägitakse vähe, seda justkui pole, nagu pole ka MaSu kunagi Norramaale jõudnud. Sama puhas nagu on Norra majandus võlgadest, on puhtad ka tema maastikud. Ma pole tükk aega nii kaunist filmi näinud, ei sisult ega vormilt. Filmi algus on nagu lumine unenägu, filmi lõpp pea muinasjutt. Naer on palgel, nutt on suus – on see komöödia, draama v unistus teistsugusest elust? Mul ükskõik, seda reisi ei saa korrata, ühtaegu on kaader justkui tühi, pole juttu, pole mõtet. Kuid kõik on olemas, iga pilt räägib oma loo, lavastaja/operaator on andnud jutujärje kunstnikule. Ja tiim räägib meile uskumatu seikluse, mida ei saa veenvalt paigutada mujale kui Norra lume ja fjordide maale, inimeste juurde, kes on sõbralikud ka siis, kui meie siin paneks ukse kinni enne selle avamise ideed. Kunagi pole hilja võtta suusad ja hüpata mäest alla või siiski – sinu jaoks on? Soovitan varustus üle vaadata, kui suuskade järgi kuidagi ei kutsu, vaata filmi. Kui soovitus ei meeldi, võid ka vabalt Nõmme suusahüppetornist alla hüpata.

hortentrain

IMDB

Advertisements

2 kommentaari

  1. Norra film tegelikult siin mõned aastad tagasi oligi päris kuum teema ( õigusega ) Mingi hetk räägiti uuest Norra kinost, noored vihased rezhisöörid jms. Ise puusalt tulistades mingi kolm filmi oskan nimetada – Izzat 2005 ( seda ära vaata, pole sinu teema vist, pakistani maffia Oslos tegutseb, mulle muidugi meeldis ) siis Pornostjerne 2007 – noh, see on äge suht, huumorit saab ( selline Maimiku stiilis dokk ) ja Reprise 2006 – sellest ma aru ei saanud, keeruline, aga kahtlustan, et sulle meeldiks. No ja siis veitsa vanem Junkmail 1997 oli ka täitsa niitsekas.

    Insomniat 1997 millest kogu see Norra filmihype lahti läks on nägemata.

    Niiet, mõned ikka jälgivad seda trollidemaa teemat 😉

    • Siis on perspektiivi, hariduse augud vajavad mul täiendavat lappimist. Sina oledki mahasalatud trollidemaa spets? Milline neist sulle omal kõige rohkem korda läheb?


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend