Fedor Emelianenko – Mees. Müüt. Legend.

battle_scars_fedor

Fedor “The Last Emperor” Emelianenko on tõenäoliselt kõige rahulikum võitleja… kuniks võitlus ise algab. Üle 5a on teda peetud planeedi parimaks raskekaallaseks (pikkust on tal vaid 183cm seejuures). MMA on küll kõigest sport, kuid see on ikkagi tõsine austusavaldus elavale inimesele. Lisasin oma postile 10 minutise video, kus on kõik tema matšid kokkuvõtlikult äratoodud. Kuna Ameerikas väidetakse, et tavapublik teda liiga vähe tunneb, siis otsustasingi, et annan oma väikese panuse tema tutvustamisse. Eestis.

fedor_randleman

Sisuliselt pole ta MMAs kunagi matši kaotanud, vaid ainult vigastuse tõttu on tema resümees üks kaotus. Tema võitlusringi sisenemistes (vt. allpool video näidet) ei ole kübetki emotsiooni, ta ei tõmble ega pritsi vahtu suust välja ja ta ei osale “vastase surnuks põrnitsemistes”. Ebainimlikult sõbralik Vene eksperiment, mees v masin? Tema Jaapanis aastaid kasutusel olnud ringi sisenemise muusika, mis põhineb Era “Enae Volare Mezzo” lool, on samuti omaette tükk mosaiigis. Sest selles loos praktiliselt pole midagi, mis teda seoks võitlusmaailmaga, kuid Fedori sisenedes on see vastasele seda hullem. Lugu on kaunis, mees on külm ja armu ei anta. Kahjuks on tal USAs mingi teine lugu kasutusel (väga igav), küllap on autoriõiguse teema kusagil mängu tulnud.

fedor

Wikipedia

Advertisements

2 kommentaari

  1. Kui Eestis tutvustad, siis peaks selle härrasmehe nime kirjutama Fjodor Jemeljanenko.

  2. […] troonimine ootab lõppu, sest võitmatuid ei kipu olema. Need mehed on Anderson Silva ja Fedor Emelianenko. Paljud MMA huvilised tahaksid siia muidugi asetada ka GSP, aga tema on olnud järjest võidukas […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend