Choke (2008)

fightclub

Chuck Palahniuk, keda eelkõige tunneme Fight Clubi kirjutajana ning filmi järgi, mis viis David Fincheri peale Sevenit oma tippu tol ajal, on nüüd leidnud uue lavastaja, kes lõpuks tema tööd puudutab. Clark Gregg ei pruugi olla parim valik, aga ta on piisav, et saaksime näha raamatupõhist autoriloomingut, mis muidu unustusehõlma vajub. Filmi üldtoon peaks olema koomiline ja kuigi ta seda ka on, murrab draama sealt siiski läbi. Silma hakkab (paraku), et Fight Clubist tuntud “grupid” on ka siin sisse toodud. Peategelase teema on juhusliku seksi vajadus ja selleks on tal oma grupp, kus käies saab veel juhuslikku seksi lisaks. Kahjuks psühhoteraapia mõttes see abiks küll pole. Lisaks on tal ka sõber samas grupis, ilmselge wanker, kuniks leiab strippari. Tore. Kuigi võiks mõelda, et selle ja (vajadusel) dementse ema kaudu saame ka veenva ekraani loo, ei anna kahjuks miski selliseks lootuseks alust. Lõpuks on tegemist vaid romantilise komöödiaga, kus kõigil läheb aegajalt midagi segi, aga sellegipoolest toimuvad sobivad fantastilised kohtumised ning paranemised. Missiis, et kõik see on võlts (võinoh, lame). Nagu igas romantilises komöödias. Mulle meeldis. Isegi lõpp.

IMDB

Advertisements

2 kommentaari

  1. Mul oli juba meelest läinud, et Choke tiirles festivalidel. raamatut ma olen lugenud, eestikeelset, midagi aru ei saanud, loodame, et filmiversioon teeb selgemaks mis siis ikkagi toimus. Su jutu järgi tundub, et arusaadav on kõik ilusti, ka minusugusele lollile.

    • Ilmselgelt pole sinu puhul tegemist rumala inimesega. Aga filmi ülesehitus annab küll võimaluse arvata, et kui raamatus miskit lahtiseks jäi, siis filmis on seda suunda jätkatud, tõnäoliselt küll pehmendades ja osad probleemsed liinid üldse välja jättes. Käsikiri ja lavastaja nägemus annavad ikka võimaluse algsest materjalist vajadusel üle sõita. Kuna ma pole raamatut lugenud, siis anna julgelt teada, kuidas võrdlus kriitikat kannatas.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend