Choke (2008)

fightclub

Chuck Palahniuk, keda eelkõige tunneme Fight Clubi kirjutajana ning filmi järgi, mis viis David Fincheri peale Sevenit oma tippu tol ajal, on nüüd leidnud uue lavastaja, kes lõpuks tema tööd puudutab. Clark Gregg ei pruugi olla parim valik, aga ta on piisav, et saaksime näha raamatupõhist autoriloomingut, mis muidu unustusehõlma vajub. Filmi üldtoon peaks olema koomiline ja kuigi ta seda ka on, murrab draama sealt siiski läbi. Silma hakkab (paraku), et Fight Clubist tuntud “grupid” on ka siin sisse toodud. Peategelase teema on juhusliku seksi vajadus ja selleks on tal oma grupp, kus käies saab veel juhuslikku seksi lisaks. Kahjuks psühhoteraapia mõttes see abiks küll pole. Lisaks on tal ka sõber samas grupis, ilmselge wanker, kuniks leiab strippari. Tore. Kuigi võiks mõelda, et selle ja (vajadusel) dementse ema kaudu saame ka veenva ekraani loo, ei anna kahjuks miski selliseks lootuseks alust. Lõpuks on tegemist vaid romantilise komöödiaga, kus kõigil läheb aegajalt midagi segi, aga sellegipoolest toimuvad sobivad fantastilised kohtumised ning paranemised. Missiis, et kõik see on võlts (võinoh, lame). Nagu igas romantilises komöödias. Mulle meeldis. Isegi lõpp.

IMDB

Advertisements

2 kommentaari

  1. Mul oli juba meelest läinud, et Choke tiirles festivalidel. raamatut ma olen lugenud, eestikeelset, midagi aru ei saanud, loodame, et filmiversioon teeb selgemaks mis siis ikkagi toimus. Su jutu järgi tundub, et arusaadav on kõik ilusti, ka minusugusele lollile.

    • Ilmselgelt pole sinu puhul tegemist rumala inimesega. Aga filmi ülesehitus annab küll võimaluse arvata, et kui raamatus miskit lahtiseks jäi, siis filmis on seda suunda jätkatud, tõnäoliselt küll pehmendades ja osad probleemsed liinid üldse välja jättes. Käsikiri ja lavastaja nägemus annavad ikka võimaluse algsest materjalist vajadusel üle sõita. Kuna ma pole raamatut lugenud, siis anna julgelt teada, kuidas võrdlus kriitikat kannatas.


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend