How Bruce Lee Changed the World

IMDB

Kuigi dok osutus kergelt pealiskaudseks, oli siiski üllatav, et Bruce Lee inspireeris nii paljusid eri aladega tegelevaid inimesi. See üllatus oli ainult filmi ajal, nüüd tagantjärgi mõeldes on see aga täiesti loogiline. Kas seda sai saavutada ainult kung-fu filmidega? Vaevalt, selleks oli ikkagi tarvis endaga lõputult tööd teha, treenida, uurida ja kirjutada st luua. Ilma  filosoofiata poleks Lee pärand kaugeltki see, mis inspireerib tänaseni mistahes ala esindajat oma elu ümber hindama ja kõike paremini tegema.

Korra näidati selles dokis (pildil) Bruce Leed koos oma WT õpetaja Yip Maniga (Lee õppis 6 aastat WingTsuni). UFC ja Bruce Lee ärasidumine (Bruce Lee kui MMA isa) Dana White`i poolt oli muidugi juba tuttav teema, aga üldiselt rohkem UFC´le kasulik promo, kui päris reaalne seos. Dana unustab meelega ära peamise, et Bruce rääkis omal ajal ikka reaalsest NHB võitlusest, kus kõik on lubatud ja mitte ca 30 keelatud võttega kärbitud kuid ülipopulaarsest võitlusspordialast nimega MMA ning tema suurimast kontrollijast UFCst. Selles võis Lee tütrel muidugi õigus olla, et neid võistlusi Lee täna ilmselt vaataks, kui ta vaid saaks. Kahjuks aga pole tal võimalust oma pärandi mõju ei näha ega suurendada. Selle inimese puhul tunnen tõesti suurt kahjutunnet, et ta eluküünal nii varakult kustus ja me ei saa teada, mida ta veel oleks maailmale andnud.

Advertisements

1 kommentaar

  1. […] teda sellegipoolest  MMA (Mixed Martial Arts) isaks. Miks küll? Üks põhjustest on see, et Bruce Lee nime on hea kasutada, teiseks tema JKD mõttelaad (mitte stiil) on näiliselt sarnane MMA omale. […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend