How Bruce Lee Changed the World

IMDB

Kuigi dok osutus kergelt pealiskaudseks, oli siiski üllatav, et Bruce Lee inspireeris nii paljusid eri aladega tegelevaid inimesi. See üllatus oli ainult filmi ajal, nüüd tagantjärgi mõeldes on see aga täiesti loogiline. Kas seda sai saavutada ainult kung-fu filmidega? Vaevalt, selleks oli ikkagi tarvis endaga lõputult tööd teha, treenida, uurida ja kirjutada st luua. Ilma  filosoofiata poleks Lee pärand kaugeltki see, mis inspireerib tänaseni mistahes ala esindajat oma elu ümber hindama ja kõike paremini tegema.

Korra näidati selles dokis (pildil) Bruce Leed koos oma WT õpetaja Yip Maniga (Lee õppis 6 aastat WingTsuni). UFC ja Bruce Lee ärasidumine (Bruce Lee kui MMA isa) Dana White`i poolt oli muidugi juba tuttav teema, aga üldiselt rohkem UFC´le kasulik promo, kui päris reaalne seos. Dana unustab meelega ära peamise, et Bruce rääkis omal ajal ikka reaalsest NHB võitlusest, kus kõik on lubatud ja mitte ca 30 keelatud võttega kärbitud kuid ülipopulaarsest võitlusspordialast nimega MMA ning tema suurimast kontrollijast UFCst. Selles võis Lee tütrel muidugi õigus olla, et neid võistlusi Lee täna ilmselt vaataks, kui ta vaid saaks. Kahjuks aga pole tal võimalust oma pärandi mõju ei näha ega suurendada. Selle inimese puhul tunnen tõesti suurt kahjutunnet, et ta eluküünal nii varakult kustus ja me ei saa teada, mida ta veel oleks maailmale andnud.

Advertisements

1 kommentaar

  1. […] teda sellegipoolest  MMA (Mixed Martial Arts) isaks. Miks küll? Üks põhjustest on see, et Bruce Lee nime on hea kasutada, teiseks tema JKD mõttelaad (mitte stiil) on näiliselt sarnane MMA omale. […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend