Lauamäng 6.06.09 Tartus

Euphrat ja Tigris, Race For the Galaxy ja Rumis. Kohal Kaarel, Mattias, Juhan ja mina.

Seekord viis tee mind Tartusse sealmail korraldatavat amatööride MMA võistlusi vaatama, aga et Tartusse tihti ei satu, siis tekkis võimalus seltskond ka Tartus kokku ajada ja seega ei pidanud oma aega ära viskama niisama Tartu pubides ringi aeledes. Mitte et oleks kerge olnud inimesi kodunt välja meelitada, aga kuidagi see ikkagi õnnestus.

Euphrat ja Tigris ning Race For the Galaxy on BGG TOP 10 mängud täna, tuleb küll tunnistada et Euphrat on aastaga päris mitu kohta kukkunud. Igal juhul alati toimiv mäng, ei ole siiani peale aastaid mängimist ära suutnud tüüdata. Kaarel vana spets võttis suht kindla võidu ja mul polnud võimalust järgi jõudmiseks, kuna kaotasin 3 väliskonflikti lõpus. Mattias mängis päris esimest korda, aga palju ei puudunud, et ta oleks mind ka oma seljataha jätnud. Niipalju sellest.

Järgmiseks laekus kohale ka Juhan ja proovisime meie kõigi va Kaarli jaoks uut mängu Race For the Galaxy. Üldkirjelduse järgi oli mängul sarnaseid jooni Puerto Ricoga, aga vormiliselt tegemist kaardimänguga. Suureks üllatuseks võitis mängu Juhan ja Kaarli teine koht oli Mattiase hea esinemise tõttu korraks ohus. Ütleme nii, et mängu esimest korda mängides pole mul edu peaaegu mitte kunagi olnud, nii ka sellega. Õppisin mängu tundma ja peamine võit oli osavõtt. Põhimõtteliselt täiesti mängitav ja seega proovin varsti uuesti, kui võimalust antakse.

Rumis on väga kiire ja lõbus seltskonna mäng. Mängijatele jagatakse kätte erisuurusega klotsid ja mängu eesmärgiks on kõik need klotsid ära kulutada ühise tornehitise ehitamiseks (kuni 4 korrust). Asja konks on aga selles, et ehitada saab ainult oma värvi kõrvale (vähemalt 1 puutepunkt ja mitte läbi nurga) ning punkte saab lõpus vaid nende klotside (või klotsi osade eest, mis pealtvaates paistavad. Põhimõtteliselt võib mängust välja langeda kohe mängu alguses ja mängu lõpus saab miinust iga lauale asetamata klotsi eest. Mäng nõuab veidi abstraktset ja muidugi ka ruumilist mõtlemist, aga oma 20 minutise pikkuse tõttu on igati sobiv peomäng. Kui esimesed klotsid pandi viisakalt laua taga istudes, siis edaspidi tõusid kõik püsti ja asusid aktiivset ülaltvaadet realiseerima. Kaarel sai ka siin hakkama ja võitis napilt kuid kindlalt. Ju ikka kogemus ka midagi loeb, ülejäänute jaoks see ju jälle esimene kord. Mõnus, õhtul Tartu linna peale küll enam ei jõudnud, aga päev oli siiski korda läinud.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend