Lauamängu päev 30.05.09

Thurn& Taxis

Samurai

Keltis

Kohal Lauri, Veiko ja mina. Sel korral kukkus välja päevane üritus, mis on harv juhus. Algselt pidi inimesi rohkem tulema, aga nagu ikka, miskit tuli vahele. Mis ikka, otsustasime lühemat sorti mängude kasuks. Kõigi valitud mängude eripära on keskmisest suurem juhuslikkuse osakaal.

Thurn & Taxise kulg oli küllatki tasavägine korralike skooridega, mis ilmselt kuigivõrd 3 inimesega mängu omapära. Üks mis kindel, ma ei mäleta ühtki nii paljude administraatori kasutamistega mängu. Igal juhul, abi sellest oli mulle suht vähe, kuna admin tuli tavaliselt peale mind ja miskipärast sobisid Laurile kenasti just samad kaardid, mida mul tarvis oli ja ta isegi ei pidanud tegelema niisama kaartide eest ära võtmisega. See on alati  abiks. Kui juba paistis, et Veiko on võitmas (kõikide värvide 6 punkti taskus), suutis Lauri viimase raundiga 2 punkti jagu paremaks panna. 8ne rida, kõik värvid ja korralik hulk maju maha. 24 punkti ja võit.

Samurai. Siin oli ka kuni viimase liigutuseni lahtiseid otsi päris palju, aga siiski oleks pidanud Lauri väga õnnetu käigu tegema, et reaalselt mängu mitte võita. Võimalus selline siiski oli. Samurai on omapärane, aga samas vahva mäng ja tema tunnine pikkus on täpselt paras ning otseselt pole see mäng mind kunagi ära tüüdanud. Liiga palju ühte mängu lühikese aja jooksul mängides suudab muidugi igal ajal ära tüüdata. Juba teine võit Laurile, see vist oli tema päev.

Et aega veel veidi üle oli, siis võtsime ette Keltise, kõige metsikuma lotomängu, mida saab mingit pidi siiski strateegiamängude hulka lugeda. Taaskord autoriks matemaatika professor Reiner Knizia (ka Samurai kuulub tema loomingu hulka). Selles mängus naeratas õnn vahelduseks mulle ja vaatamata sellele, et kõigi 5 värviga välja minemine tähendab reeglina keskpärast, et mitte öelda kehva tulemust, siis täna õnnestus kõik värviread plussi vedada ja 2 tk isegi tippu kümne peale viia. Teistel polnud siia midagi lisada, aga see on tavaline asi Keltises. Viimati mäletatavasti võitis Urmas Keltise nii, et tal oli punkte umbes samapalju kui ülejäänud kolmel kokku. Kui see mäng kestaks tund aega või rohkem, siis ma usuks küll, et selle mängijaid oleks väga-väga vähe. Aga 20-25min hoogsalt kaarte laduda, see on puhas meelelahutus.

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend