The Mist

IMDB

Vabandust, kõik Stephen Kingi fännid. Kui see film on tõesti tema romaaniga samane. Mul on seda lihtsalt raske uskuda. Edasist tasub lugeda, kui oled filmi ära vaadanud v ei kavatse seda kunagi teha. Filmi vaata kindlasti, kui sulle meeldib ühiskonna kriitika, mille päritolu on võõramaine (loe: USA). Psühhoanalüütikutel leiduks ka tööd.

Kohe kui jõuti supermarketisse, muutus film tüüpiliseks 2 osaliseks Kingi põhjal tehtud TV filmiks (ametlikult ta seda pole muidugi). Oh ei, filmi lavastaja on Frank Darabont, kelle IMDB tabeli nr. 1 filmi Shawshank Redemption tõttu igat järgmist filmi kui uut tõusvat aktsiat oodatakse. Jah, tõsi on, et film suutis emotsioone tugevalt mõjutada ehk kui see oli tema eesmärk ja selles tema ainus headus väljendub, siis selline eesmärk ka saavutati. Aga kahjuks ma südamest vihkan seda tüüpi “õudus” filme. Lisame siia kristliku propaganda, mida sai maitsma hakata juba ca 15 minuti pealt. Ning märkame, et tankide abiga lisati filmi formaadis ka USA sõjapropaganda apologeetika. Pole vaja lisada, et kuna peategelased kõik kokkuleppelise enesetapu sooritasid (4 kuuli, 5 inimest, halb õnn) ja peategelase poeg hukkunute hulka sattus, siis lõpustseen ahastava peategelasega päästvate tankide mööda vuramisel (nagu Messiahid Iraagis) ning huupi eiteakuhu leegiheitjat tühjendavate sõduritega oli lihtsalt naljakas. Pealegi polnud enesetapul ühtki reaalset ei psühholoogilist ega füüsilist põhjendust tol hetkel. Kõigele lisaks jäid padukristlased supermarketis tõenäoliselt lihtsalt ellu, olles eelnevalt teinud hulga vähem ja rohkem edukaid tapmiskatseid. Ei ole midagi teha, ma pole piisavalt positiivne inimene, et sellele kõntsale punkte mittemillegi eest jagada. Ahjaa, kollidest pole veel rääkinud, kas oli ka korraks hirmus v vähemasti põnev? Ma ei tea, mis kellegile hirmus on. Lendavad, väga armsad suure papagoi sarnased tegelased olid, kes kahjuks maha tapeti (ainult 2tk mahtus purunenud aknast läbi). Sõid muidu edukalt kipasid Alien 1 päritolu miniatuurputukaid. Miski järve Loch Ness (või LOTR Watcher in the Water out of water) oli seal ka, aga no pliiz. Kõige huvitavam vast oli stseen, kui lõpus midagi massiivselt suurt ja majesteetlikult õudsat liikus peategelaste autost mööda. Aga, kes on näinud Jaapani anime sarja Neon Genesis Evangelion, teab et see kõik oli nadi kökimöki sellega võrreldes. Ühesõnaga see film oli suur pettumus ja ma südamest loodan, et Stephen Kingi algmaterjal oli vähemalt 2 korda parem ja see lihtsalt ära rikuti. Ju ma ei saa suurest kinokunstist (IMDB baasis veidralt kõrged 7.4 punkti) aegajalt aru ja pean minema arenema kuhugi vahepeal. Ahjaa, filmi lõpus oli veel eriti punnitatud muusikavalik. Dead Can Dance kuulub küll bändide hulka, mida olen kuulanud üle 20a, aga antud juhul tundus loovalik selline, et kui heli maha keerad, ei jää filmist ka midagi järgi. Muusika peaks ikka toetama filmi, mitte seda üleval hoidma. Kes iganes arvas, et ta on teinud eepilise filmi ning DCD kurbkaunis soig sobib seda heliliselt illustreerima, pani täiega  puusse.

Advertisements

1 kommentaar

  1. […] The Thing, The Host ja  John Carpenteri põhjal tehtud hiljutisest Frank Darabonti loomingust  The Mist –  lisaks Sam Raimi Evil Dead filmidele, on üsna selge, et kogu filmis peale kaasajastatud ideede […]


Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend