Lauamänguõhtu 29.04.09

Tänast mänguõhtut Rails of Europe seltsis (jah, sama mäng oli ka pühapäeval kavas) on lihtsalt lust ja rõõm kirjeldada, jälle puhtalt kümnesse. Ma loodan, et mu võitluskaaslased nõustuvad. Taaskord minu võit – haa!

Tegelikult mitte, kui siin mõni võit oli, siis ehk Pyrrhose võit.  Tulemus oli ikka täiesti vastupidine, kui just ei lähtu sellest, et kõige tähtsam on osavõtt. Mängu vasakule kaldumine algas tegelikult juba päeval, kui tundsin, et mõte ei lippa kuhugi suunas. Seda kutsutakse võitluskunstides kaotamiseks juba enne võitlusringi astumist. Sellistel päevadel on veidi kahju olla ürituse organisaator, sest puudub võimalus kõrvale astuda ja öelda, et olen väsinud või homme on varakult tõusmine vms ning lauamänguõhtule lihtsalt mitte laekuda. Kahjuks või õnneks ma inimestega, kelle ise olen kutsunud, nii siiski ei käitu. Et perspektiivitus mul kohe alguses suht selge oli, siis ütlesin selle ka kohe kõvasti välja, et aga pärast oleks millegi taha pugeda. Loomulikult ei näinud ma ette isegi oma halvimas stsenaariumis, et õnnestub selgelt viimaseks jääda. Aga no võita on raske, viimaseks jääda on lihtne.

Laud, mille me enne Allani tulekut üles panime, oli üks järjekordne õudus. Paljudes võtmekohtades polnud midagi vedada enne, kui teise v kolmanda taseme veduri ostad ja ega seegi kaugele vii. Urmas tegi ettepaneku, et teeme kuubikute fortuuna uuesti, kuid miskipärast jäin nõusse Lauriga, et laud on laud. Kui mõte on nüri, siis kohe alguses vedamisvaene laud on muidugi viimane kirstunael. Hädadeorg jätkus paugust mulle välja jagatud missioonikaartidega, üks pakkus Hispaania linnasid (kus polnud midagi vedada) ja teine vähimat laenuvõtjat (milles ma nagunii kehv olen). Alustasingi kohe oksjonil lammutamisega ja pah! oligi 1 share juba taskus (hea töö). Nagu hiljem selgus, ei takistanud järjestuses viimaseks jäänud Urmasel, kes oksjonil ei osalenud, see asjaolu kuidugi mängu võitmast. Edaspidi muutusin ettevaatlikumaks ja lootsin 2 share`iga oma missioonikaardi välja mängida. Võta näpust, Lauri mängis alguses 1 ja lõpuks 2 share`iga kogu mängu, endal oli suurima rahapataka missioon, mille ta välja mängis! Kõva sõna, ainus mis minu arvates seda saavutust varjutama jäi, oli see, et Lauri “koonerdamine” võttis talt tõenäoliselt võidu. Võib ju küll olla, et tal polnud mängu jooksul ühtegi kohta, kus ta oleks saanud investeerida võttes vaid 5000 (1 share) juurde, aga usutav see pole. Muidugi, igaüks mängib oma mängu ja seega me ei tea, mida ta nägi v mis täpselt nägemata jäi. Vahet pole, võit Urmasele, kes muide võitis ka mängõhtu kiire eelsoojenduse Keltise näol. Igati tema päev, palju õnne!

Seletada võiks ju veelgi, aga vahelduse mõttes otsustasin hoopis ritta panna iseenda mõningaid põhilisi vigu.

1. Isegi kui missioonikaardi valikus pole midagi head, on mõtekam võtta see, mida teistel on suht mõttetu 100% blokeerida. Kindlustad omale vähemalt mingi hulga punkte.

2. Kiiresti tasub välja selgitada, kas laua taga on üksiküritajad v potentsiaalne meeskond, kes vajadusel mõne ohtliku ukse sulgeb üheskoos. Mõttetu on käia mõnda mängijat üksi blokeerimas, ainult mitmekesi on asjal mõte. Eks olukorrad muidugi muutuvad ja see tegelikkus jääb väga suhteliseks ka 1 mängu jooksul.

3. Tasub sekkuda piirkonda, kus on korralik perspektiiv tulevaste (pikemate) vedude osas, olgugi et konkurente rohkem. Lõpuks on võimalik saada punkte lihtsalt mõnda linki omades v midagi eest ära vedada, kui keegi “liiga ilusa” veduri on hankinud. Sa ei taha jääda lihtsalt pealtvaatajaks.

4. Kui kuskil midagi arendama hakkad, siis ära jäta kergekäeliselt pooleli, kui näed lühiajalist kasu kuskil mujal. Kui see kasu on ühtlasi väga kaval blokeering, siis on muidugi teine asi, aga see pole tavaliselt laual ilmselge.

5. Kahes kohas seadsin üles lõksud, et saada osa boonuspunktidest “service bounty” kaartide näol. Kumbki ei tootnud tulemust. Moraal, see tegevus on pigem loto kui strateegia ja täringumängudest olen ju teadlikult juba ammu loobunud.

6. Mängu võiduks on ülitähtis mängu lõpupoole omada 4-5 lingiga vedusid, aga selleks tuleb korralikult vaeva näha. Kui lõpetasin suure vaevaga ehitatud Paris-Konstantinoopol marsruudi, oli mäng lõppemas ja mul 3nda taseme vedur, millega ma ei suutnud mitte muffigi Konstantinoopolist välja vedada. Enam halvemini ei saa mängida, ausõna.

7. Kui jooksed kinni veoks saadaval olevate kuubikutega, siis võta kohe midagi ette. Kui midagi vedada pole, siis ei saa ka boonuspunkte kaartidelt enamasti ja kui ei vea, siis ka punkte ei tule juurde ning sissetulek ei kasva. Paigalseis on stagnatsioon.

Lõppeks võib väita, et nii kehva mängu juures (0 punkti missioonikaardi eest, 3nda taseme vedur, 5 share`i) ei jäänud ma sugugi miljoni valgusaasta kaugusele teistest. Muidugi esikohast lahutas siiski üle 10 punkti, aga laua peal toimuvat vaadates polnud seda sugugi palju. Mis seal ikka, mis sitasti – see uuesti. Harjutamine teeb meistriks ja kogu aeg ei saa hästi minna. Never surrender!

Final: 1. Urmas 2. Lauri 3. Allan 4. Harlet

Advertisements

Lisa kommentaar

Kommentaare veel pole.

Comments RSS TrackBack Identifier URI

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

  • Ip Man movie poster

    Bruce Lee the Legend